Toda

АМКУ запропонував Кабміну, крім "СЕТАМ", допустити інших гравців до організації торгів арештованим майном

Антимонопольний комітет України (АМКУ) пропонує Кабінету міністрів лібералізувати модель реалізації арештованого майна та допустити інших гравців до організації торгів таким майном, наполягаючи на неконкурентній ситуації державного підприємства "СЕТАМ", свідчать оприлюднені презентаційні матеріали АМКУ.

"9 липня на додатковому засіданні було схвалено пропозицію Кабінету міністрів про можливу лібералізацію діючої моделі реалізації арештованого майна. Кабінет міністрів визначиться, чи підтримає він ці пропозиції ", - прокоментував глава АМКУ Юрій Терентьєв, відповідаючи на питання агентства" Інтерфакс-Україна "у вівторок в ході прес-брифінгу.

Постановою від 11 березня 2015 року про реалізацію такого майна через електронні аукціони уряд визначив "СЕТАМ" єдиним організатором електронних торгів арештованим майном. Це ставить державних і приватних виконавців в пряму залежність від нього без можливості в разі надання їм неякісних і несвоєчасних послуг вибрати іншого організатора торгів, вказується в презентаційних матеріалах, оприлюднених комітетом.

Комітет, зокрема, рекомендує Кабміну встановити критерії до організаторів торгів та процедуру їх відбору, визначити верхню межу винагороди організатора і розмежувати функції організатора торгів і суб'єкта, який забезпечує програмне забезпечення системи електронних торгів.

У той же час ДП "СЕТАМ" в кінці червня 2018 року анонсувало відкриття доступу через "відкритий код" (API) до лотів арештованого майна для майданчиків, підключених до "Прозорро.Продажі".

Як зазначив Ю.Терентьев, Мін'юст представив комітету "дорожню карту", яка повинна задовольнити рекомендації комітету за підсумками дослідження ринку в 2016 році. На засіданні 5 липня комітет розглянув кілька клопотань Мін'юсту, серед яких - відкласти розгляд даного питання до повного виконання "дорожньої карти", кінцевим терміном якої є травень-2019.

"Комітет задовольнив це клопотання частково: було оголошено перерву до 1 жовтня. Тобто Мін'юст отримав 2,5 місяці, щоб продемонструвати прогрес у виконанні запланованих заходів", - пояснив глава АМКУ.

Як повідомлялося, АМКУ в 2016 році після дослідження ринку реалізації арештованого майна зобов'язав Мін'юст внести зміни в нормативно-правові акти, якими передбачено можливість здійснення діяльності на цьому ринку через електронні торги не тільки ДП "СЕТАМ", але і інших суб'єктів господарювання. Зокрема, комітет адресував Кабміну пропозицію про перегляд розпорядження уряду №212 від 11 березня 2015 для забезпечення конкурентних умов на ринку реалізації арештованого майна.

Тим часом уряд 31 січня 2018 своїм розпорядженням закріпив за "сетах" монопольні функції організатора електронних торгів арештованим майном.

Джерело: interfax