Toda

Рада ввела штрафи за борги з аліментів

Верховна Рада ввела штрафи за борги по виплаті аліментів на дітей та обмежила боржникам доступ на державну службу.

За закон №8296 Про внесення змін до деяких законодавчих актів про створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання проголосували 230 нардепів.

Так, в законі про виконавче провадження передбачили штрафи в розмірі 20% суми заборгованості за наявності такої за 12 місяців, 30% - при борг понад два роки, 50% - при заборгованості, що перевищує суму платежів за три роки.

Закон передбачає, що автоматизована система виконавчого провадження забезпечує адміністративний арешт коштів боржника за виконавчими виробництвам про стягнення аліментів.

Відповідно до закону, на посади державної служби категорії "А" і "Б" не можна буде потрапити тим, у кого є заборгованість з виплати аліментів на дитину більш ніж за 6 місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.

Боржники-аліментники не зможуть стати міністром або співробітником НАБУ

Боржник по аліментах більше ніж за 6 місяців не зможе бути призначений членом Кабінету міністрів, такий борг буде підставою і для звільнення вже діючого члена Кабміну.

Законодавці розширили перелік підстав для звільнення директора Національного антикорупційного бюро та передбачити, що це буде можливо, якщо у нього з'явиться заборгованість по виплаті аліментів на дитину більш ніж за 12 місяців.

Обов'язковою умовою призначення на посади в НАБУ буде наявність заяви про відсутність заборгованості по виплаті аліментів більш ніж за 6 місяців.

Кандидати в прокурори зобов'язані будуть також подавати аналогічні заяви, а в разі заборгованості по аліментах вони не зможуть бути призначені на адміністративні посади.

Відповідно до закону, кандидати на посади генерального прокурора, членів Національного агентства щодо запобігання корупції, глави Державного бюро розслідувань також не повинні мати борги з виплати аліментів, щоб бути призначеними на відповідні посади.

Наявність боргу за 12 місяців буде підставою для звільнення генерального прокурора з адміністративної посади.

Законодавці зобов'язали кандидатів в народні депутати подавати в Центральну виборчу комісію заяви про наявність або відсутність заборгованості по аліментах на утримання дитини.

Крім того, заява про відсутність боргів по виплаті аліментів буде обов'язковою умовою реєстрації кандидатів на виборні посади в місцеві органи влади.

За борги з аліментів будуть відбирати автомобілі

Органи МВС зобов'язані будуть відмовляти в перереєстрації, зняття з обліку транспортного засобу з метою його відчуження за зверненням особи, яка внесена до Єдиного реєстру боржників. Після цього орган МВС повинен буде повідомити вказаною в Єдиному реєстрі боржників орган державної виконавчої служби або приватного виконавця із зазначенням відомостей про такому транспортному засобі.

Законом прописаний також порядок оскарження боржником в суді заборони на обмеження виїзду за кордон.

Банки зобов'язані будуть сповіщати виконавчу службу про відкриття та закриття рахунків фізичними особами, які внесені до Єдиного реєстру боржників.

Крім того, законодавці передбачили адміністративний арешт до 10 діб для тих, хто ухиляється від відбування адміністративного стягнення у вигляді громадських робіт.

Вводиться також кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі до двох років за злісне ухилення від адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Спрощується виїзд дитини за кордон

Той з батьків, за ким закріплена опіка над дитиною, буде самостійно приймати рішення про виїзд дитини за кордон до одного місяця для лікування, навчання і відпочинку. Якщо планується поїздка більш ніж на місяць, батько-опікун зможе самостійно приймати рішення про виїзд дитини за кордон у тому випадку, якщо у другого з батьків є заборгованість по аліментах.

Разом з тим той з батьків, хто проживає окремо від дитини і не має заборгованості по виплаті аліментів, буде питати дозволу у другого з батьків на виїзд дитини за кордон. У разі відсутності такого дозволу можливе отримання через суд дозволу на виїзд дитини за кордон без дозволу батька-опікуна.

Закон вступить в силу через місяць після публікації.

Джерело: delo.ua