Toda

Сергій Шкляр: Міністерство юстиції готове вживати усіх заходів для реального вдосконалення системи примусового виконання рішень

Про це заявив заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергій Шкляр під час науково-практичної конференції «Реформа виконавчого провадження: сьогодення та перспективи», яку Міністерство юстиції організувало спільно з Асоціацією приватних виконавців України і Київським національним університетом імені Тараса Шевченко, за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», Проекту Європейського Союзу «Підтримка реформ юстиції і правосуддя в Україні (ПРАВО-JUSTICE)» і Центру комерційного права (Україна).

За словами Сергія Шкляра, за півтора роки з моменту набрання чинності профільних законів Міністерством юстиції зроблено величезний обсяг роботи у напрямку втілення цієї комплексної реформи: підготовлено нормативно-правову базу, запроваджено автоматизовану систему виконавчого провадження, створено Єдиний реєстр боржників, запроваджено інститут приватних виконавців, які уже розпочали свою роботу та створили саморегулівну організацію.

«Ми багато зробили і далеко просунулися у напрямку покращення ситуації з виконанням судових рішень в Україні. Проте, безперечно, нам є ще над чим працювати. Для цього ми тут зібралися: щоб окреслити проблемні моменти і знайти шляхи їх вирішення», - зазначив Сергій Шкляр.

Заступник Міністра також зауважив, що обговорені під час заходу інституційні, процесуальні питання, питання взаємодії виконавців із судами та інші аспекти виконавчого провадження матимуть результатом вихід збірника наукових праць на зазначені теми.

«Знаково, що сьогоднішня конференція відбувається у стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка і до неї залучені провідні науковці у сфері виконання судових рішень. Я хочу підкреслити, що лише спільними зусиллями і у тісній співпраці з науковцями, практиками, міжнародними експертами та судовою владою ми досягнемо відчутного результату», - наголосив Сергій Шкляр.

У свою чергу присутня на конференції Голова Верховного Суду Валентина Данішевська зауважила: «Ми всі розуміємо та знаємо, що судовий захист є примарним, якщо рішення суду не виконуються. Судова реформа і створення нового Верховного Суду мали на меті відновлення довіри до судової влади. Адже якщо немає в країні справедливого суду, то немає і демократичної держави. Тому ми як представники судової системи дуже залежні від того, чи вдасться вам зробити прорив у сфері виконання рішень».