Toda

Збір за примусове стягнення аліментів збільшуватиметься

Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Змін до Інструкції з організації примусового виконання рішень» від 2 серпня 2018 р. № 2522/5.

Змінювана інструкція затверджена наказом Мінюсту від 2 квітня 2012 р. № 512/5.

П. 8 розділу ІІІ щодо стягнення виконавчого збору доповнили приписами щодо провадження зі стягнення аліментів. Зокрема встановлено, що збір нараховується із суми заборгованості, визначеної у розрахунку зі сплати аліментів, а у разі часткового виконання примусових заходів до відкриття виконавчого провадження – збір стягується із суми, яку не було сплачено боржником до такого моменту.

Також по тексту Інструкції істотно скорочено строки провадження певних дій виконавцями – зобов’язують виконувати рішення «негайно», якщо в боржника наявна сума для задоволення всіх задоволених вимог по аліментах.

Окрім того, п. 5 розділу IV, який вказував на недопущення застосування до дитини фізичного впливу при її відібранні – змінено. Цей пункт викладено в новій редакції та він тепер регулює питання щодо встановлення побачення стягувача чи сторін провадження з дитиною. Якщо рішенням про встановлення побачення з дитиною не визначено час та (або) місце побачення, державний виконавець викликає сторони з метою визначення часу та (або) місця такого побачення шляхом надіслання викликів одночасно з постановою про відкриття виконавчого провадження.

Окрім того, норми щодо побачень з дитиною визначені у нових пунктах 6-11 розділу IV. Наприклад, державний виконавець за потреби може залучити органи опіки та піклування (п. 6).

Джерело: lexinform